Blogi

Kodumaal on sünnipäev.


22. veebruaril palume lastele kaasa anda väike lipp, et  pidulikul muuusikahommikul marssida, kuulata Eesti hümni, tantsida pääsukeste ja rukkililledega meie rahvalaulude saatel.

23. veebruari hommikul valmistame ühiselt sünnipäeva tordi, kaunistame rahvusvärvides ja tähistame tordi söömisega Eesimaa 100- ndat sünnipäeva!

Kaunist pidupäeva kõigile!

Sõbrapäevadisko!

Sõbrapäeval, 14. veebruaril, teeme lõbusa muusikalise hommiku, kus iga laps saab oma sõbrale südamekujulise kleepsu pluusile või kleidile kleepida.

Põrandal suurele paberile joonistame ühiselt pildi, mis lapsi ühendab ja annab võimaluse sõbraga jagada pliiatseid ja paberit.

Ja maiustama peab ju ka ja et see oleks ikka sõbraga arvestav , PALUME LAPSELE KAASA ANDA PUUVILI, ET SIIS ÜHISELT JA SÕBRALIKULT KOOS SÜÜA!

Hõissa, meil on vastlad!

13. veebruaril on vastlapäev, mis vanasti oli eriti maarahvale suure tähendusega, aga meie lastele on ta tuntud liulaskmisega ja vastlakukli söömisega.

Liugu me lasta ei saa, sest mäge pole, aga kelgutada ja lumememme saab ikka teha, kui ilmataat lubab.

Lõbusad talvelaulud ja vastlakukkel on kindlasti olemas!

 

Saadame oma ilusa ja armsa kuusepuu ära!

Kuuse all kuulasid lapsed veel jõululaule nii päkapikkudest kui kuusepuust ja siis korjasime imeliselt kaunid ehted korvi, et neid neid alles jätta järgmisteks jõuludeks.

Okkad küll torkisid, aga lapsed olid tublid abilised ja kui ehted korvis , lehvitasime kuusepuule ja kui lastel uneaeg möödas, ka kuusepuu lahkunud.

 

 

 

Advendiaeg!

I adventi tähistame lastega küünla süütamisega. Siis saavad lapsed tuttavaks päkapikkudega, kuulavad lõbusaid laulukesi ja tantsivad kaasa. Maiustada saab aga piparkookidega.

II advent toob küünlasära juurde ja lauateatrietenduses näevad lapsed kolme mänguasja seiklusi jõuluvana otsides. Väike maiustuse korv küpsistega ootab aknal.

III advent ja ikka küünlasära rohkem. Hommik ise on lõbus päkapikkude pidu, kus kõik saavad olla päkapikud ja tantsida rõõmsalt pühade laulude järgi.

IV ja viimane küünal süttib ja kuna lapsed on enamus näinud jõuluvana ja päkapikke, saanud kingitusi, teeme väikese juturingi, et lapsed saaks oma emotsioone välja elada ja jagada.

Kaunid jõulukaardid Elliti päkapikkudelt!

On ju imearmas saada jõulukaart postkasti! Ikka ja jälle võid vaadata kaunist kaarti ja saada osa soojadest soovidest!

Päkapikud on sellele mõelnud ja kui on soovi just sel moel oma armsaid üllatada, siis siin on  teave, kuidas toimida!

Elliti Päkapikud on valmis tellimuse peale meisterdama firmadele ja eraisikutele jõulukaarte.  Meil on ka paberi lõikamise masin, mis võimaldab anda kaartidele  erinevaid kujusid.
Ühe käsitöökaardi hind on 3 Eur. Arve väljastab Ellit MTÜ .

Kui on vaja suuremat kogust kui 100 tk, siis võiks eelnevalt kokku leppida ja vaatame oma töömahud üle.

Liasks ka mõned käsitöökaardi näidised!

Heli Hansen

Ehime ise jõulupuu!

Traditsiooniks on kujunenud, et lapsed koos kodustega valmistavad mõne armsa ehte ja siis koos lapse abiga riputatakse see jõulukuusele.

Paluksime hiljemalt 18. detsembriks ehted ära tuua, et jõulupeoks oleks kuusk piduehtes.

Toredat meisterdamist!