Blogi

Meelespea lastevanematele.

* Esimesed päevad lastehoius. Lapsed harjuvad väga erinevalt ja ei ole kindlat reeglit, kuidas ja kui kaua läheb lapsel harjumisekseks aega. Emmed- issid, olge ise tugevad ja toetage kindlameelsusega oma last.
Meilt, lastehoiutöötajatelt võite alati nõu ja abi küsida, oleme teie jaoks olemas!
*Lastehoiu päevakavaga võiks juba kodus last harjutada, et kõik ei tunduks väikese inimese jaoks nii võõras ja hirmutav.
*Mänguasi kaasa lastehoidu. Sobib turvaline ja armas kaisuloom, nukk jne. Väikesed mänguasjad, mis mahuvad suhu lapsele, on keelatud kaasa anda laste ohutuse tagamiseks.
Maiustused. Palume lapsele mitte kaasa anda lohutuseks üks komm, õun jne. Sama kehtib ka õhtul, kui tulete lapsele järele. Kui soovite kostitada, siis palun  kõiki lapsi, ilma jäänud lapsed kurvastavad ja tihti isegi nutavad sellise käitumise tõttu! 
Haigused.  Lastehoius käib terve laps! Köha, nohu, oksendamine, kõhulahtisus ja rähmas silmad on levinumad haigustunnused. Vältida tuleb nakkuste ja viiruste levitamist kollektiivis. Lastehoiu töötajad ei ravi ega anna lastele ravimeid, haige lapse koht on kodus. Lapse haigestumisest lastehoius teatame telefoni teel.
Sünnipäevad. Tähistame lapse sünnipäeva ühises lauluringis, õnnitleme sünnipäevalast, kingituseks kaart. Sünnipäevalaps võib kaaslasi kostitada ( puuviljad, kook, küpsised vm. laste lemmikmaiustused).
Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest!
Lastehoid Elliti kollektiiv.

Smuutihommik.

21. märtsil teeme lastega smuutit ja laseme koos hea maitsta!

PALUME LASTELE KAASA ANDA KAS PUUVILI VÕI PEOTÄIS KÜLMUTATUD MARJU!

Aitäh!

 

Lastele maitsesid marjad ja smuuti!

 

Terve laps !

Vastavalt nädalate teemale on praegu latega palju juttu puhtusest, pesemisest ja muidugi tervislikust toitumisest.

13. märts on meil maitsetaimede külvamise päev. Lapsed saavad mulda potti tõsta, külvata ja kasta. Potid paneme aknalauale ja koos lastega kastame ja vaatleme, kuidas taimed kasvavad.

Kui taimed juba rohetavad, saame teha tervisliku võileiva ja koos ära süüa!

Kodumaal on sünnipäev.


22. veebruaril palume lastele kaasa anda väike lipp, et  pidulikul muuusikahommikul marssida, kuulata Eesti hümni, tantsida pääsukeste ja rukkililledega meie rahvalaulude saatel.

23. veebruari hommikul valmistame ühiselt sünnipäeva tordi, kaunistame rahvusvärvides ja tähistame tordi söömisega Eesimaa 100- ndat sünnipäeva!

 

Kaunist pidupäeva kõigile!

 

 

 

Sõbrapäevadisko!

Sõbrapäeval, 14. veebruaril, teeme lõbusa muusikalise hommiku, kus iga laps saab oma sõbrale südamekujulise kleepsu pluusile või kleidile kleepida.

Põrandal suurele paberile joonistame ühiselt pildi, mis lapsi ühendab ja annab võimaluse sõbraga jagada pliiatseid ja paberit.

Ja maiustama peab ju ka ja et see oleks ikka sõbraga arvestav , PALUME LAPSELE KAASA ANDA PUUVILI, ET SIIS ÜHISELT JA SÕBRALIKULT KOOS SÜÜA!

Kaunid jõulukaardid Elliti päkapikkudelt!

On ju imearmas saada jõulukaart postkasti! Ikka ja jälle võid vaadata kaunist kaarti ja saada osa soojadest soovidest!

Päkapikud on sellele mõelnud ja kui on soovi just sel moel oma armsaid üllatada, siis siin on  teave, kuidas toimida!

Elliti Päkapikud on valmis tellimuse peale meisterdama firmadele ja eraisikutele jõulukaarte.  Meil on ka paberi lõikamise masin, mis võimaldab anda kaartidele  erinevaid kujusid.
Ühe käsitöökaardi hind on 3 Eur. Arve väljastab Ellit MTÜ .

Kui on vaja suuremat kogust kui 100 tk, siis võiks eelnevalt kokku leppida ja vaatame oma töömahud üle.

Liasks ka mõned käsitöökaardi näidised!

Heli Hansen

Ehime ise jõulupuu!

Traditsiooniks on kujunenud, et lapsed koos kodustega valmistavad mõne armsa ehte ja siis koos lapse abiga riputatakse see jõulukuusele.

Paluksime hiljemalt 18. detsembriks ehted ära tuua, et jõulupeoks oleks kuusk piduehtes.

Toredat meisterdamist!

Laste jõulupidu 19.detsembril kell 17.00

Jõulupidu toimub Elliti ruumides. Lapsed näevad jõuluteemalist nukunäidendit, külla tuleb jõuluvana ja meie head lapsed saavad kõik ka kingipaki. Kosutuseks mahla ja piparkooke.

Kui soovite lapsi pidulikult riidesse panna, tulge palun 15-20 minutit varem.

Kaunist jõulupidu!

Kadrihommik 24. novembril !

Eesti rahvakalendris on kadripäev tähtis ja traditsioonide rikas. Kadrihommikul lapsed panevad pähe oma peakatted ja valmistuvad kadrimemmele külla minekuks. Meie memm elab muusikatoas ja võtab lapsed rõõmsalt vastu. Koos lauldakse – tantsitakse ja lahkudes saavad kaasa maiustamiseks puuvilju.

Palume lastele kaasa anda kas mütsike, sall, kübar jne.

Väikesed kadrid olid vahvad ja rõõmsad.

Lastel oli üllatus suur, kui ukse taga laulsid kadrisandid ja tulid tuppagi esinema.

Oli tore päev!

Rohkem pilte nagi.ee-s.